Małopolskie: Prokuratura bada sprawę wypadku, w którym zginęły cztery osoby

Piątek, 25 października 2019 (12:25)

Krakowska prokuratura analizuje okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w czwartek. Cztery osoby zginęły na miejscu, a piąta została w stanie ciężkim przetransportowana do szpitala. Śledczy przeprowadzili już oględziny miejsca, zwłok i pojazdów.

Zdjęcie

policja /123RF/PICSEL
policja
/123RF/PICSEL

Do wypadku doszło w czwartkowe popołudnie w miejscowości Niegardów-Kolonia w powiecie proszowickim w Małopolsce, na drodze powiatowej prowadzącej w kierunku Kocmyrzowa. Zdarzenie bada  prokuratura - poinformował w piątek rzecznik prokuratury okręgowej Janusz Hnatko. Według ustaleń, kierujący bmw nie ustąpił na skrzyżowaniu pierwszeństwa przejazdu ciężarówce, w wyniku czego doszło do zderzenia.

W wypadku czterech podróżujących osobówką pasażerów - dwóch mężczyzn i dwie kobiety w wieku 50-60 lat - zginęło na miejscu; piąty, czyli 20-latka została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Jej stan jest ciężki. Strażacy uwalniali ofiary za pomocą sprzętu hydraulicznego, prowadzono także reanimację.

Reklama

29-letni kierowca ciężarówki, który podróżował sam i którego na miejscu zdarzenia przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, był trzeźwy. Nie odniósł żadnych obrażeń, skarżył się tylko na ból w klatce piersiowej. Przewieziono go do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej i przebadano na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie.

Jak poinformowała krakowska PO, pod nadzorem prokuratora przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zwłok i pojazdów. Sprawa będzie prowadzona na okoliczność spowodowania śmiertelnego wypadku.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śląskie: Wypadek na A4. Samochód stanął w płomieniach

    Trzy samochody zderzyły się w czwartek rano na gliwickim odcinku autostrady A4. Jeden z pojazdów stanął w płomieniach, zapalił się od niego drugi. Jedna osoba została poszkodowana. W pobliżu doszło... więcej