Małopolskie: Pijany 40-latek bez uprawnień za kierownicą. Pędził 113 km/h

Poniedziałek, 19 października (13:35)

Policyjna grupa SPEED zatrzymała 40-latka z Warszawy, który, mając w organizmie 1,5 promila, jechał przez Kęty z prędkością 113 km na godzinę. Okazało się też, że w ogóle nie powinien siadać za kierownicę. Ma dożywotni zakaz kierowania - podała małopolska policja.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /FOT. TOMASZ HO /East News
Zdj. ilustracyjne
/FOT. TOMASZ HO /East News

Rzecznik małopolskich policjantów mł. insp. Sebastian Gleń poinformował w poniedziałek (19 października), że warszawianin został zatrzymany w sobotę wieczorem (17 października), gdy volkswagenem pędził przez Kęty.

- Miernik prędkości wskazał 113 km na godzinę przy ograniczeniu prędkości do 50 km. Policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się - powiedział Gleń.

Reklama

Funkcjonariusze, gdy kierowca uchylił szybę, od razu wyczuli od niego woń alkoholu. 

- Badanie stanu trzeźwości 40-letniego mieszkańca Warszawy wykazało 1,5 promila alkoholu. Z policyjnej bazy danych wynikało jednocześnie, że sąd w Ciechanowie nałożył na mężczyznę w 2016 r. dożywotni zakaz kierowania - przekazał rzecznik.

40-latek został zatrzymany. Za kierowanie po pijanemu grozi do dwóch lat więzienia, a za złamanie zakazu kierowania nawet do pięciu lat.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubuskie: Pijany mężczyzna rozbił się o słup. Próbował zbiec, ale zatrzymała go kobieta

    Jak poinformowała Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, policjanci ze Wschowy (woj. Lubuskie) zatrzymali 22-latka, który swój "rajd" pod wpływem alkoholu zakończył na... więcej