Małopolskie: Autokar przewożący dzieci wpadł do rowu

Sobota, 24 lutego (16:42)
Aktualizacja: Sobota, 24 lutego (22:59)

​W sobotę na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Wroczków (woj. małopolskie) doszło do wypadku. Autokar przewożący 44 dzieci znalazł się w rowie. Jedno z dzieci i opiekunkę odwieziono do pobliskiego szpitala.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /LUKASZ SOLSKI /East News
zdj. ilustracyjne
/LUKASZ SOLSKI /East News

Do wypadku doszło ok. godz. 15.00.

Młodzi pasażerowie trafili najpierw do pobliskiej remizy, zawiezieni tam przez strażaków, gdzie oczekiwali na wysłany z Krakowa zastępczy autobus. W akcji uczestniczyło sześć jednostek straży pożarnej.

Reklama

Jak poinformowała PAP nadkomisarz Katarzyna Cisło z małopolskiej policji, "doszło do zderzenia trzech osobowych pojazdów, z których jeden w wyniku zderzenia zjechał na lewy pas drogi".

"Kierowca autobusu z dziećmi, chcąc uniknąć zderzenia czołowego, zjechał w umiejętny sposób do rowu. Z wyjątkiem jednej dziewczynki, którą zabrano do szpitala i jednej opiekunki dzieci, nikomu nic się nie stało. Dzieci były w wieku 7-15 lat" - dodała.

W autobusie było 44 dzieci i 5 dorosłych opiekunów. Wszyscy wracali z zimowiska w Zakopanem - w większości do Koszyc (pow. Proszowice) i do Buska Zdroju. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śmiertelny wypadek w Łowiczu. DK 70 zablokowana

    Dwie kobiety zginęły w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym, do którego doszło w poniedziałek na ul. Warszawskiej w ciągu drogi krajowej nr 70 w Łowiczu (woj. łódzkie) - poinformowała PAP... więcej