Małopolska: Pijany kierowca zabił kobietę stojącą na przystanku

Poniedziałek, 2 października 2017 (15:20)

Do 12 lat więzienia grozi pijanemu kierowcy, który w niedzielę wieczorem w Łabowej koło Nowego Sącza wjechał w stojącą na przystanku autobusowym kobietę. 48-latka zginęła na miejscu.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Karol Makurat/REPORTER /East News
Zdj. ilustracyjne
/Karol Makurat/REPORTER /East News

W poniedziałek nowosądecka prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Rzeczniczka nowosądeckiej policji Iwona Grzebyk-Dulak powiedziała PAP, że po zdarzeniu policja zbadała 36-letniego kierowcę alkomatem. Okazało się, że w organizmie ma on około 1,7 promila alkoholu we krwi. Usłyszał zarzuty spowodowania pod wpływem alkoholu wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Został tymczasowo aresztowany.

Reklama

Kobieta osierociła sześcioro dzieci. 

Pijany kierowca wiózł w aucie swojego 6-letniego syna. Dziecko trafiło do szpitala, ale lekarze nie stwierdzili u niego poważnych obrażeń. Chłopca zabrała matka.

Zgodnie ze zmienionymi przepisami Kodeksu karnego od czerwca b.r. za spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości, kierowca bezwzględnie trafia do więzienia na minimum 2 lata.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Karambol na Mazowszu. Ranne zostało siedmioletnie dziecko

    Autobus i siedem samochodów osobowych zderzyły się w Piasecznie (woj. mazowieckie). Droga jest zablokowana. Siedmioletnie dziecko trafiło do szpitala - powiedział w poniedziałek (21 września)... więcej