Ludzie wciąż giną na drogach, ale jest lepiej niż przed rokiem

Środa, 2 stycznia 2013 (08:31)

Siedemnaście osób zginęło na polskich drogach w sylwestra i Nowy Rok, a 225 zostało rannych. Policjanci w całym kraju naliczyli 169 wypadków i zatrzymali prawie 600 pijanych za kółkiem. To statystyki lepsze niż przed rokiem.

Zdjęcie

Na polskich drogach było spokojniej niz przed rokiem /East News
Na polskich drogach było spokojniej niz przed rokiem
/East News

W większości ofiarami wypadków byli piesi - aż 11 osób z siedemnastu, które zginęły w sylwestra i Nowy Rok na drogach, to ludzie potrąceni przez samochody, a nie kierujący czy pasażerowie.

Z policyjnych statystyk wynika również, że liczba zabitych z roku na rok maleje. Zmniejsza się także bilans zatrzymanych kierowców po alkoholu. W dwóch ostatnich dniach policjanci zatrzymali o stu pijanych za kółkiem mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Reklama

Boże Narodzenie również spokojniejsze niż przed rokiem

Podobnie lepsze niż w ubiegłym roku były drogowe statystyki ze świąt. W Wigilię i oba dni Bożego Narodzenia na polskich drogach doszło w tym roku do 153 wypadków, w których zginęło 17 osób, a 191 zostało rannych. Policjanci zatrzymali w tym czasie 455 nietrzeźwych kierowców. Przed rokiem w tym samym czasie doszło do 204 wypadków. Zginęło w nich 31 osób, a 294 zostało rannych. Zatrzymano też 671 osób, które prowadziły po spożyciu alkoholu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Informacja własna

RMF24.pl
Więcej na temat:statystyki | drogi | wypadek

Zobacz również

  • Tragiczny wypadek pod Radomiem. Kierowca zginął na miejscu

    W niedzielę późnym wieczorem pod Radomiem doszło do tragicznego wypadku. W czołowy zderzeniu auta osobowego z ciężarówką zginęła jedna osoba – informuje echodnia.eu. Z samochodu osobowego niewiele... więcej