Lubuskie: Wypadek karetki pogotowia, zginął ratownik medyczny

Środa, 9 maja 2018 (09:11)

W rejonie miejscowości Kije w pow. zielonogórskim karetka pogotowia ratunkowego uderzyła w przydrożne drzewo. Śmierć poniósł ratownik medyczny, a kierowca został ranny. Lekarz nie odniósł poważnych obrażeń. Karetka jechała bez pacjenta - poinformowała PAP rzecznik zielonogórskiej policji Małgorzata Stanisławska.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Adam Staśkiewicz /East News
zdj. ilustracyjne
/Adam Staśkiewicz /East News

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Reklama

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Do wypadku doszło w środę przed godziną 7 na drodze wojewódzkiej nr 277. Z nieustalonej przyczyny kierowca karetki zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

"Ratownik medyczny był reanimowany, ale nie udało się go uratować. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Kierowca-ratownik z obrażeniami został zabrany przez śmigłowiec do szpitala w Zielonej Górze" - powiedziała PAP Stanisławska.

Dodała, że karetka wracała do Sulechowa po odwiezieniu pacjenta. Na miejscu wypadku trwają oględziny, przesłuchiwani są świadkowie. Przyczyny tragedii będą wyjaśnianie pod nadzorem prokuratora.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Mazowieckie: Pociąg towarowy śmiertelnie potrącił mężczyznę

    Pociąg towarowy potrącił w środę (3 czerwca) mężczyznę znajdującego się na torowisku na odcinku kolejowym Parzniew - Brwinów (pow. pruszkowski) - powiedziała mł. asp. Marta Słomińska z... więcej