Lubuskie: Wypadek busa na S3 koło Świebodzina. Nie żyje 6 osób

Wtorek, 29 marca 2016 (08:56)
Aktualizacja: Wtorek, 29 marca 2016 (14:47)

Tragiczny wypadek w województwie lubuskim. W wyniku zderzenia busa z samochodem ciężarowym śmierć poniosło sześć osób. Ruch w kierunku Świebodzina na drodze ekspresowej S3 w rejonie miejscowości Kępsko (Lubuskie) był wstrzymany przez kilka godzin

Zdjęcie

Tragiczny wypadek w województwie lubuskim. Nie żyje sześć osób (zdjęcie ilustracyjne) /Jakub Kamiński (PAP) /PAP
Tragiczny wypadek w województwie lubuskim. Nie żyje sześć osób (zdjęcie ilustracyjne)
/Jakub Kamiński (PAP) /PAP

Tragedia wydarzyła się ok. godz. 7.30 na 163 km S3 na wysokości miejscowości Rosin, między Sulechowem a Świebodzinem. Kierowca busa z nieustalonej przyczyny najechał na naczepę stojącego na pasie awaryjnym tira.

Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji przekazał PAP, że w wypadku zginęły wszystkie osoby podróżujące busem - sześciu mężczyzn w wieku od 34 do 55 lat, którzy byli mieszkańcami woj. śląskiego.

Reklama

Poważnie rannego kierowcę tira śmigłowiec pogotowia lotniczego zabrał do szpitala. W chwili wypadku mężczyzna był poza kabiną ciężarówki - stał przed samochodem. Siła uderzenia była tak duża, że bus przesunął tira.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poinformowała, że bus (ford transit) był na niemieckich numerach rejestracyjnych, a ofiarami wypadku jest sześciu mężczyzn, którzy pracowali w Niemczech.

Śledztwo ws. katastrofy prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

INTERIA.PL/PAP
Więcej na temat:lubuskie | wypadek busa

Zobacz również

  • Groźny wypadek na "zakręcie mistrzów" w Rudzie Śląskiej. Jest nagranie

    Kierowca wpadł w poślizg, a samochód z dużą siłą uderzył w pobocze i wyskoczył w powietrze. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na DTŚ w Rudzie Śląskiej. Zarejestrowała je kamera monitoringu. więcej