Lubuskie: Tragiczny wypadek, nie żyje kierowca pługopiaskarki

Wtorek, 16 lutego (08:39)
Aktualizacja: Wtorek, 16 lutego (12:26)

Nie żyje kierowca pługopiaskarki, która zderzyła się z ciężarówką w pow. świebodzińskim (Lubuskie). - Policjanci przywrócili już ruch na drodze krajowej nr 92 – poinformował Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Zdjęcie

Tragiczne zderzenie pługopiaskarki z ciężarówką /INTERIA.PL
Tragiczne zderzenie pługopiaskarki z ciężarówką
/INTERIA.PL

Do tragedii doszło przed godz. 7 na 33. kilometrze drogi krajowej między miejscowościami Stok i Mostki. Kierowca pługopiaskarki zginął w wyniku odniesionych obrażeń. - Policjanci ustalają przebieg i przyczynę wypadku - powiedział Ruciński.

Droga była nieprzejezdna przez kilka godzin.

Reklama

W woj. lubuskim po opadach śniegu warunki jazdy są trudne i na wszystkich drogach jest ślisko. Ruciński zaapelował o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Na drogach krajowych zalega błoto pośniegowe, a gdzieniegdzie zajeżdżona warstwa śniegu. Na trasach pracuje 68 pługopiaskarek. Nawierzchnie czarne i mokre mają lokalnie dk 22 i dk 31 - wynika z porannego meldunku zielonogórskiego oddziału GDDKiA.

Ślisko jest na wszystkich drogach wojewódzkich, gdzie najczęściej jezdnie pokrywa warstwa zajeżdżonego śniegu - poinformował w najnowszym komunikacie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pomorskie: Śmiertelny wypadek w Strzebielinie. Nie żyje pieszy

    Na drodze krajowej nr 6 w Strzebielinie w woj. pomorskim, na trasie Lębork - Wejherowo, doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Droga jest zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz.... więcej