Lubuskie: Samochód uderzył w drzewo i spłonął. Zginęły dwie osoby

Piątek, 23 października (09:15)

W nocy z czwartku na piątek na drodze wojewódzkiej nr 300 w powiecie żagańskim (woj. lubuskie) osobowy mercedes, prawdopodobnie po kolizji z dzikiem, uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. W aucie znaleziono dwa zwęglone ciała - poinformował w piątek (23 października) rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /PIOTR JEDZURA/REPORTER /Reporter
Zdj. ilustracyjne
/PIOTR JEDZURA/REPORTER /Reporter

Zgłoszenie o rozbitym i spalonym samochodzie na poboczu drogi wojewódzkiej nr 300, między Iłową a miejscowością Borowe, wpłynęło do służb w czwartek (22 października) o godz. 23.45. Po przybyciu na miejsce w spalonym Mercedesie GLA znaleziono zwęglone ciała dwóch osób.

- Auto było na niemieckich numerach rejestracyjnych. Stan zwłok wyklucza jednak szybką identyfikację osób znalezionych w samochodzie, nawet ich płci. Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości ofiar wypadku - powiedział rzecznik.

Reklama

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem stracił panowanie nad samochodem po potrąceniu dzika. Następnie zjechał na pobocze i uderzył w drzewo, a pojazd się zapalił. Pod samochodem znaleziono martwego dzika.

Postępowanie w sprawie wypadku nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żaganiu.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubuskie: Pijany mężczyzna rozbił się o słup. Próbował zbiec, ale zatrzymała go kobieta

    Jak poinformowała Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, policjanci ze Wschowy (woj. Lubuskie) zatrzymali 22-latka, który swój "rajd" pod wpływem alkoholu zakończył na... więcej