Lubuskie. Nie żyje kierowca ciężarówki i pasażer

Piątek, 18 sierpnia 2017 (10:49)

Po wypadku na wysokości Lubrzy (Lubuskie) zablokowana jest autostrada A2 w kierunku Warszawy. Samochód ciężarowy najechał tam na pojazd techniczny służby autostradowej. Zginął kierowca ciężarówki i jadąca z nim osoba – poinformował oficer dyżurny lubuskiej straży pożarnej.

Zdjęcie

Wypadek; zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /Reporter
Wypadek; zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /Reporter

Jak powiedział PAP dyżurny, pojazd ciężarowy nie przewoził materiałów niebezpiecznych. W wyniku uderzenia jego kabina została zniszczona, a do tego zapaliła się. Po zgaszeniu pożaru znaleziono w niej dwa ciała. Straż otrzymała zgłoszenie o wypadku w piątek o godz. 9.15. Doszło do niego na 61 km autostrady.

Łukasz Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie potwierdził informacje straży pożarnej. Dodał, że prawdopodobnie kierowca tira i jadąca z nim osoba zginęły w wyniku pożaru.

Reklama

Ranny został także jeden z pracowników służby autostradowej, prawdopodobnie kierowca samochodu, w który uderzył tir. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał go do szpitala.

Ruch w kierunku Warszawy może być zablokowany przez wiele godzin. Policja kieruje podróżujących na objazd. Na węźle Torzym należy zjechać na drogę krajową nr 92 (tzw. starą dwójkę - PAP), na wysokości Świebodzina wjechać na S3, by z niej na węźle Jordanowo wrócić na A2. Ruch autostradą w kierunku Świecka odbywa się bez utrudnień.

"Okoliczności tej tragedii będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratora. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku" - dodał Szymański. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pomorskie: Śmiertelny wypadek w Strzebielinie. Nie żyje pieszy

    Na drodze krajowej nr 6 w Strzebielinie w woj. pomorskim, na trasie Lębork - Wejherowo, doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Droga jest zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz.... więcej