​Lubuskie: Kolizja pociągu z samochodem osobowym

Czwartek, 16 maja 2019 (19:10)

Na niestrzeżonym przejeździe w Połupinie (woj. lubuskie) doszło w czwartek do kolizji samochodu osobowego z pociągiem towarowym. Kierowca auta miał sporo szczęścia, gdyż nie doznał poważnych obrażeń - poinformował PAP Norbert Marczenia z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /INTERIA.PL
zdj. ilustracyjne
/INTERIA.PL

Kolizja miała miejsce około godz. 17 na niestrzeżonym przejeździe na lokalnej drodze z Krosna Odrzańskiego do Połupina. W związku z wypadkiem ruch został na niej wstrzymany, podobnie jak na rzadko uczęszczanej linii kolejowej.

Po zakończeniu pracy przez policjantów i usunięciu uszkodzonego pojazdu ruch zostanie niebawem przywrócony - zapowiedział Marczenia.

Reklama

"Kierowca auta przyznał, że nie zauważył pociągu, gdyż zapatrzył się na okoliczne łąki. Zderzenie z pociągiem mogło zakończyć się dla niego tragicznie, gdyby doszło do niego ułamki sekund wcześniej, gdyż lokomotywa uderzyła w samochód, kiedy opuszczał przejazd kolejowy" - powiedział PAP Marczenia.

Dodał, że kierowca samochodu za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Mazowieckie: Śmiertelny wypadek na dk 57, nie żyje 20-letni mężczyzna

    Na drodze krajowej nr 57 w miejscowości Rembielin (Mazowieckie) doszło do śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginął 20-letni mężczyzna - poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy... więcej