Lubuskie: Duży ruch w stronę Niemiec, korki w rejonie Świecka

Wtorek, 6 czerwca 2017 (11:38)

Dłuższy niż zwykle zakaz ruchu tirów i poranny wypadek na autostradzie spowodowały zator na drogach w rejonie Świecka i Słubic. Dotyczy to autostrady A2, DK nr 29 i drogi wojewódzkiej nr 137. Kierowcy podróżujący w stronę Niemiec muszą się liczyć z korkami.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /123RF/PICSEL
Zdj. ilustracyjne
/123RF/PICSEL

Jak poinformowała PAP rzeczniczka słubickiej policji Magdalena Jankowska, tradycyjnie po Zielonych Świątkach i dłuższej przerwie w ruchu towarowym w Niemczech, następnego dnia dochodzi do kumulacji dużej liczby aut ciężarowych w rejonie granicy.

Zatory tworzą się na drogach dojazdowych do Niemiec - od strony Zielonej Góry na drodze nr 29 i od strony Słubic na drodze 137. Samochody poruszają się nimi bardzo wolno.

Reklama

Wzmożony ruch na zachód panuje na autostradzie A2. Sytuację utrudnia dodatkowo wypadek, do którego doszło we wtorek ok. godz. 8 na 16. kilometrze tej drogi - bus z dwoma Białorusinami uderzył w naczepę tira stojącego w korku. Jego kierowca doznał obrażeń nóg i został zabrany przez śmigłowiec do szpitala. Oba pasy w kierunku Niemiec były nieprzejezdne przez kilka godzin, jeden już jest otwarty.

"Szacujemy, że rozładowanie korków w rejonie Świecka i Słubic może potrwać wiele godzin. Kierowcom aut osobowych jadących w kierunku Niemiec radzimy wybrać w tym czasie inną drogę" - dodała Jankowska.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Warmińsko-mazurskie: Dk 58 zablokowana po wypadku. Nie żyje rowerzystka

    Po wypadku, w którym zginęła rowerzystka, zablokowana jest droga krajowa nr 58 między Szczytnem a Jedwabnem (woj. warmińsko-mazurskie). Policja wprowadziła objazdy dla samochodów osobowych,... więcej