​Lubuskie: Ciężarówka wjechała pod pociąg

Piątek, 26 kwietnia 2019 (20:43)
Aktualizacja: Piątek, 26 kwietnia 2019 (21:47)

Na strzeżonym przejeździe w Świebodzinie (woj. lubuskie) z nieustalonej jeszcze przyczyny samochód ciężarowy wjechał pod pociąg towarowy. Nikomu nic się nie stało, ale linia kolejowa nr 3 z Warszawy w kierunku Berlina jest zablokowana. Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów. - Kierowca tira był nietrzeźwy - poinformował Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Marcin Jurkiewicz /East News
Zdj. ilustracyjne
/Marcin Jurkiewicz /East News

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 18. Kierowca ciężarówki staranował szlaban i wjechał na zamknięty przejazd kolejowy. Chwilę później w tira wjechał pociąg towarowy.

Jak przekazał Kimet, nikomu - kierowcy ciężarówki, maszyniście pociągu ani innym postronnym osobom - nic się nie stało.

Reklama

Kierowca był nietrzeźwy

56-letni kierowca - obywatel Ukrainy - miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali go i będą szczegółowo ustalali okoliczności wypadku.

"Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu, jednak nie chciał poddać się badaniu trzeźwości. Zrobił to dopiero w szpitalu, po badaniu krwi. Tam policyjny alkomat wskazał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie" - powiedział Kimet.

Dodał, że mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, a w sobotę zostaną z nim przeprowadzone czynności procesowe.

Wstrzymano ruch kolejowy

Skutkiem wypadku jest wstrzymanie w Świebodzinie ruchu kolejowego na linii kolejowej nr 3 z Warszawy w kierunku Berlina. Jeden z wagonów pociągu towarowego się wykoleił. Nie ma jednak zagrożenia dla środowiska. Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów dalekobieżnych i lokalnych.

Jak poinformowała Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, pociągi PKP Intercity są kierowane zmienioną trasą przez Czerwieńsk, ich opóźnienia mogą sięgać około 90 minut. Natomiast Przewozy Regionalne wprowadził autobusową komunikację zastępczą na odcinku Toporów - Zbąszynek.

Janus dodała, że na miejscu wypadku pracują służby techniczne. Wznowienie ruchu pociągów jest planowane około północy. Pasażerowie o zmianach w kursowaniu pociągów są informowani na stacjach i przystankach oraz przez drużyny konduktorskie.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Mazowieckie: Pociąg towarowy śmiertelnie potrącił mężczyznę

    Pociąg towarowy potrącił w środę (3 czerwca) mężczyznę znajdującego się na torowisku na odcinku kolejowym Parzniew - Brwinów (pow. pruszkowski) - powiedziała mł. asp. Marta Słomińska z... więcej