Lubuskie: 21-latek wjechał pod tira

Piątek, 3 maja 2019 (11:24)

Dwie osoby zmarły po wypadku, do którego doszło minionej nocy na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 32 z wojewódzką nr 285 w pobliżu Gubina (woj. lubuskie). 21-letni kierowca auta osobowego wjechał pod tira.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Jan Graczyński /East News
zdj. ilustracyjne
/Jan Graczyński /East News

Jak poinformował Norbert Marczenia z komendy w Krośnie Odrzańskim, do wypadku doszło przed północą na dobrze oznakowanym skrzyżowaniu, z dobrą widocznością.

Z ustaleń policji wynika, że 21-latek kierujący osobowym mitsubishi jechał drogą nr 285 w kierunku Lubska i nie ustąpił pierwszeństwa tirowi jadącemu od granicy trasą nr 32. Doszło do zderzenia pojazdów.

Reklama

"21-latek zmarł w drodze do szpitala. W wypadku ciężko ranna została jego pasażerka. 19-latka trafiła do szpitala w Zielonej Górze. Niestety, lekarzom nie udało się jej uratować. Zmarła w lecznicy" - powiedział Marczenia.

Dodał, że przyczynę i okoliczności wypadku ma ustalić śledztwo nadzorowane przez prokuratora.

Po tragedii droga nr 32 była przez kilka godzin zablokowana, ale nie spowodowało to znaczących utrudnień w ruchu, gdyż policjanci zorganizowali objazd przez Gubin.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej