Lubin: Po pościgu zatrzymano 13-latka

Czwartek, 24 grudnia 2020 (11:19)

Policjanci z Lubina (woj. dolnośląskie) zatrzymali kierującego oplem, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Jak się okazało, uciekinierem był 13-latek. Nastolatek tłumaczył, że kluczyki od auta zabrał ojcu, a postanowił się przejechać, ponieważ nie mógł zasnąć.

Zdjęcie

13-latek zabrał ojcu kluczyki i wybrał się na przejażdżkę /Policja
13-latek zabrał ojcu kluczyki i wybrał się na przejażdżkę
/Policja

Do zdarzenia doszło w środę kilka minut po północy. Policjanci ruchu drogowego, patrolując ulice Lubina, zauważyli kierującego samochodem osobowym, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia. Postanowili więc zatrzymać pojazd do kontroli.

Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazując kierowcy zatrzymanie auta. Jednak ten zignorował ich polecenia, gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać.

Reklama

Ucieczka nie trwała jednak długo. Policjanci po chwili zatrzymali kierowcę, który po unieruchomieniu pojazdu próbował uciec po raz kolejny - tym razem pieszo.

Jak się okazało, za kierownicą opla siedział 13-latek. Chłopak oświadczył funkcjonariuszom, że bez wiedzy ojca zabrał kluczyki od samochodu i wybrał się na przejażdżkę. Nastolatek tłumaczył, że postanowił się przejechać, ponieważ nie chciało mu się spać i się nudził.

Policjanci ustalili, że 13-latek dzień wcześniej wrócił z ośrodka szkolno-wychowawczego, aby spędzić święta z rodziną. Nieletni uciekinier został przekazany pod opiekę ojcu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Polsat News

Zobacz również

  • Małopolskie: Pociąg uderzył w samochód. Auto wyrzuciło do rowu

    Wypadek na przejeździe kolejowym w Poroninie (Małopolskie). We wtorek rano pociąg osobowy relacji Gdynia–Zakopane uderzył w samochód osobowy. Siła uderzenia była tak duża, że auto wpadło do rowu.... więcej