Lubicz Dolny: Przewróciła się cysterna przewożąca paliwo

Wtorek, 11 kwietnia 2017 (10:54)

W Lubiczu Dolnym przewróciła się we wtorek rano cysterna przewożąca paliwo. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 10 przy zjeździe na autostradę A1, na którą wjazd jest zablokowany. Ruch nie odbywa się także "dziesiątką". Można tylko zjechać z autostrady.

- Służby cały czas pracują na miejscu. Jest tam dziesięć zastępów straży pożarnej. Próbujemy zneutralizować całkowite zagrożenie poprzez uszczelnienie cysterny i przepompowanie wyciekającego paliwa. Dostęp do pojazdu jest utrudniony. Czekamy na drugą cysternę, którą ma zapewnić przewoźnik - powiedział rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Toruniu st. kpt. Arkadiusz Piętak.

Poinformował, że nie ma możliwości wjazdu na autostradę, a "dziesiątką" nie jeżdżą samochody. Istnieje tylko możliwość zjechania w Lubiczu z autostrady.

Reklama

- Kierowca cysterny mówił po wypadku, że czuje się dobrze, ale został odwieziony do szpitala. Osobom postronnym nic się nie stało - dodał rzecznik.

Utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze przez najbliższe godziny.


Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: Pijany 40-latek bez uprawnień za kierownicą. Pędził 113 km/h

    Policyjna grupa SPEED zatrzymała 40-latka z Warszawy, który, mając w organizmie 1,5 promila, jechał przez Kęty z prędkością 113 km na godzinę. Okazało się też, że w ogóle nie powinien siadać za... więcej