​Lubelskie: Zderzenie busa z karetką pogotowia. Cztery osoby ranne

Piątek, 1 marca 2019 (11:40)

Cztery osoby odwiezione zostały do szpitala, po tym jak w piątek w miejscowości Przytoczno (lubelskie), na drodze krajowej nr 48, doszło do zderzenia karetki pogotowia z busem.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Łukasz Solski /East News
Zdj. ilustracyjne
/Łukasz Solski /East News

Według wstępnych ustaleń policji bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu karetce pogotowia poruszającej się główną drogą, z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.

"Do zderzenia doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 48 z drogą wojewódzką nr 809. Bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych jechał drogą wojewódzką od strony Jeziorzan. Wyjeżdżając na drogę krajową nie ustąpił pierwszeństwa karetce pogotowia, poruszającej się od strony Kocka w kierunku Moszczanki, z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi" - powiedziała rzeczniczka policji w Lubartowie Ewelina Skorupska.

Reklama

"Po wypadku do szpitala odwieziono kierowcę i sanitariusza z karetki pogotowia oraz kierowcę i pasażera, którzy jechali busem. W karetce pogotowia nie było pacjenta" - dodała Skorupska.

W miejscu wypadku ruch odbywa się wahadłowo. Według służb drogowych utrudnienia mogą potrwać około 3 godzin.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śląskie: Zderzenie samochodu z pociągiem. Jedna osoba ranna

    W Mikołowie w woj. śląskim doszło w środę 3 czerwca do wypadku na przejeździe kolejowym. Pociąg Kolei Śląskich zderzył się tam z samochodem osobowym. Wskutek zdarzenia ranna została osoba kierująca... więcej