Lubelskie: Śmiertelne potrącenie mężczyzny

Poniedziałek, 14 grudnia 2020 (14:26)

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia 59-letniego mężczyzny. Do wypadku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Zadole (Lubelskie), widoczność ograniczała mgła.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /JAN WOITAS /AFP
Zdjęcie ilustracyjne
/JAN WOITAS /AFP

O potrąceniu pieszego poinformowała policję przed godz. 1 w nocy 44-letnia kobieta, która kierowała samochodem audi. 

"Pomimo że 59-latek był ubrany w kamizelkę odblaskową, kierująca, jadąc przez zamglone okolice, nie zdołała wyhamować. Pieszy poniósł śmierć" - poinformowała w komunikacie aspirant sztabowy Edyta Żur z komendy policji w Opolu Lubelskim.

Reklama

Według relacji kobiety, która prowadziła samochód, pieszy miał iść środkiem jezdni. Kierująca audi była trzeźwa. Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady z udziałem m.in. biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Apel policji

Policja apeluje do kierowców o ostrożność i uwagę, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy często pada marznący deszcz i występują mgły. 

"Tylko zachowanie szczególnej uwagi oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze może ustrzec nas przed tragicznymi skutkami zdarzeń drogowych" - wzywa policja i przypomina, że za nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, w którym inna osoba ponosi śmierć grozi kara do ośmiu lat więzienia. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: Nietrzeźwy złodziej samochodu wpadł do rzeki

    Uciekający skradzionym samochodem przed policyjnym pościgiem kierowca zakończył rajd w rzeczce. Będący pod wpływem alkoholu uciekinier stracił panowanie nad pojazdem, które wylądowało w wodzie. więcej