Lubelskie: Policja szuka sprawcy wypadku drogowego pod Puławami

Niedziela, 11 sierpnia 2013 (12:54)

Policja poszukuje kierowcy samochodu ciężarowego, który w niedzielę w nocy potrącił pieszego w miejscowości Leokadiów koło Puław (Lubelskie) na drodze krajowej nr 12 i odjechał nie udzielając ofierze pomocy. Potrącony mężczyzna zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło około godziny 1.20 w Leokadiowie, pomiędzy Zwoleniem a Puławami. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 28-letni mężczyzna wyszedł z dyskoteki i szedł lewą stroną jezdni, poboczem lub skrajem drogi. Wtedy samochód ciężarowy potrącił go, a jego kierowca odjechał, nie udzielając pomocy ofierze.

Potrącony mężczyzna został przewieziony do szpitala w Puławach. Lekarze nie zdołali go uratować.

Ustalenia policji wskazują, że od chwili wypadku do powiadomienia pogotowia mogło upłynąć do pół godziny. - Będziemy badać, czy ta zwłoka mogła przyczynić się do śmierci mężczyzny - powiedział rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Reklama

- Sprawca wypadku kierował ciężarówką Scania, modelem z 2011 r., koloru czarnego, na co wskazują elementy rozbitej osłony kabiny, znalezione na miejscu. Miał świadomość, że doszło do wypadku - dodał Wójtowicz.

Policja prosi o kontakt z komendą w Puławach lub na telefon 997 wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu okoliczności wypadku i jego sprawcy.

Za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi do 12 lat więzienia.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadek

Zobacz również

  • Lubelskie: Samochód dachował. Nie żyje 40-latek

    40-letni kierowca volkswagena golfa zginął w sobotę, gdy jego auto wpadło do rowu i dachowało na lokalnej drodze w pobliżu Radzynia Podlaskiego (Lubelskie). Okoliczności wypadku są wyjaśniane –... więcej