Lokomotywa zderzyła się z osobówką. Ranne starsze małżeństwo

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019 (17:14)
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 kwietnia 2019 (17:39)

Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym zostały ranne w wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym koło Braniewa (woj. warmińsko-mazurskie). Auto wjechało pod lokomotywę pociągu towarowego - podała policja.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Jan Graczyński /East News
Zdj. ilustracyjne
/Jan Graczyński /East News

Jak poinformowała PAP st. sierż. Jolanta Sorkowicz z policji w Braniewie, do wypadku doszło na drodze Braniewo - Szyleny. Samochód osobowy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał pod lokomotywę nadjeżdżającego pociągu. Autem podróżowały dwie osoby.

"Samochód prowadziła kobieta. Po wypadku została przetransportowana śmigłowcem do szpitala, a podróżującego z nią pasażera zabrała karetka. Na razie nie znam jeszcze szczegółów tego zdarzenia" - powiedziała.

Reklama

Karol Jakubowski z PKP PLK poinformował PAP, że do wypadku doszło na szlaku jednotorowym Chruściel - Braniewo.

"Nie znamy przyczyn, dla których kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowo-drogowym i wjechał wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę pociągu towarowego. Przejazd jest wyposażony w sygnalizację dźwiękowo-świetlną. Ze wstępnych informacji wynika, że działała sprawnie" - mówił.

Zaznaczył, że okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśni komisja. Jak dodał, przerwa w ruchu na tej linii kolejowej nie ma wpływu na ruch pasażerski, bo wykonywane są tam tylko przewozy towarów.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: Śmiertelny wypadek na A4

    Jedna osoba zginęła po tym, jak auto wypadło z trasy na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Kostomłoty (woj. dolnośląskie). Trasa w miejscy wypadku jest nieprzejezdna. więcej