​Łódzkie: Zderzenie ciężarówek. Jeden z kierowców nie żyje

Poniedziałek, 21 grudnia 2020 (22:00)

Na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Krasowa (woj. łódzkie) zderzyły się dwie ciężarówki. Siła zderzenia była tak duża, że cysterna przewróciła się na bok i wbiła w ogrodzenie przydrożnej posesji. Mimo długiej reanimacji nie udało się uratować życia 62-letniego kierowcy.

Zdjęcie

Kierowca ciężarówki zmarł mimo długiej reanimacji /Policja
Kierowca ciężarówki zmarł mimo długiej reanimacji
/Policja

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 13.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 43-letni kierujący scanią próbował wykonać manewr skrętu w lewo, co zasygnalizował, włączając lewy kierunkowskaz.

Reklama

Uderzyła w niego jadąca za nim ciężarówka - cysterna. Siła zderzenia była tak duża, że cysterna przewróciła się na bok i wbiła w ogrodzenie przydrożnej posesji. Kierujący nią 62-letni mężczyzna zmarł pomimo reanimacji.

Kierowca scanii był trzeźwy i nie potrzebował pomocy medycznej. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowały służby ratownicze. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Ruch odbywał się wahadłowo, utrudnienia trwały kilka godzin.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Polsat News

Zobacz również

  • Nowe fotoradary. Staną w kilkunastu miastach

    Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na zakup i dostawę systemów monitorujących wjazd pojazdów na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Fotoradary zostaną umieszczone na 30... więcej