Łódzkie: Wypadek autokaru wiozącego dzieci

Niedziela, 5 sierpnia 2018 (17:42)
Aktualizacja: Niedziela, 5 sierpnia 2018 (19:24)

Cztery osoby zostały ranne w zderzeniu autokaru z busem na autostradzie A2. Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 16.30 na odcinku między węzłami Łódź Północ i Łowicz. Autokar wiózł ponad 50-cioro dzieci.

Zdjęcie

Na miejsce wypadku przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zdj. ilustracyjne /Fot. Lukasz Szelag /Reporter
Na miejsce wypadku przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zdj. ilustracyjne
/Fot. Lukasz Szelag /Reporter

Do zderzenia pojazdów doszło na wysokości miejscowości Nowostawy Dolne. 

Jak informuje TVP Info, autokarem podróżowało 51 dzieci i siedmioro dorosłych. W wypadku obrażenia odniosły cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

Reklama

Rzecznik komendy wojewódzkiej policji w Łodzi, młodsza inspektor Joanna Kącka, powiedziała w rozmowie z IAR, że autokar przewoził dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego na wycieczkę do Warszawy. 

Na miejsce skierowano dziewięć zastępów straży pożarnej. 

"Na szczęście na miejscu strażacy udzielali jedynie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia" - powiedziała rzecznik. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem wjechał w tył autobusu - informuje TVP Info.

Utrudnienia po wypadku

Przez pewien czas – ze względu na lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – zablokowany był przejazd A2 w obu kierunkach. 

Według informacji GDDKiA, obecnie przejazd w kierunku Poznania odbywa się normalnie. Przed godz. 19.00 odblokowano również przejazd autostradą A2 w kierunku Warszawy na odcinku między węzłami Łódź Północ i Łowicz. Nadal występują tam jednak utrudnienia dla kierowców. Obecnie przejazd w kierunku Warszawy odbywa się pasem szybkim. Pas wolny i awaryjny zablokowane są w związku z usuwaniem skutków wypadku.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/IAR/INTERIA

Zobacz również

  • Mikołów: Tragiczny wypadek podczas zwózki zboża

    81-letni mężczyzna zginął, a jego ośmioletni wnuk został ranny w wyniku wypadku podczas zwózki zboża traktorem w sobotę wieczorem w Mikołowie (Śląskie). więcej