Łódzkie: Utrudnienia w ruchu na krajowej ósemce

Wtorek, 24 września 2013 (09:27)

Na utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy podróżujący krajową ósemką (Wrocław-Warszawa) w Bełchatowie i okolicach. Od godz. 8 na drodze trwa dwugodzinny protest mieszkańców Bełchatowa, którzy domagają budowy obwodnicy miasta.

Zdjęcie

/Lech Gawuc /Reporter
/Lech Gawuc /Reporter

Od godz. 8, a później od godz. 16 bełchatowianie blokują krajową ósemkę przy ul. Lipowej w Bełchatowie oraz w Dobrzelowie. Trzecim miejscem, w którym od godz. 8 prowadzony jest protest to droga powiatowa w Suchcicach.

Blokowanie trasy ma potrwać ok. dwóch godz. Jest to już drugi tego typu protest, poprzedni odbył się w ub. piątek. Mieszkańcy Bełchatowa i okolic chodzą po przejściach dla pieszych, ale co kilka minut przepuszczają samochody.

Protestujący domagają się budowy północnej obwodnicy Bełchatowa, równolegle z budową obwodnicy Wielunia. Budowa obwodnicy Bełchatowa nie znalazła się w najnowszej wersji ministerialnego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. 

Reklama

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:utrudnienia

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej