Łódzkie: Utrudnienia na A1

Czwartek, 14 stycznia (08:34)

Do godz. 16 mogą potrwać utrudnienia w ruchu na autostradzie A1 w Łódzkiem. Na odcinku między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem ruszają prace związane z punktowymi naprawami nawierzchni, która z powodu warunków pogodowych w wielu miejscach popękała i utrudnia jazdę.

Zdjęcie

Spodziewane utrudnienia na A1 /Marko Dimic/PIXSELL/Press Association /East News
Spodziewane utrudnienia na A1
/Marko Dimic/PIXSELL/Press Association /East News

Poinformował o tym w czwartek Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak wyjaśnił, utrudnienia dotyczą całego odcinka o długości około 21 km, po którym ruch odbywa się jeszcze po starej jezdni. - Wykonawca zapewnia, że każdorazowe przerwy spowodowane pracami, nie powinny być dłuższe niż 10 minut. Zakończenie prac w czwartek około godz. 16 - mówił Zalewski.

Reklama

Według niego nie należy wykluczać, że jeśli podobne problemy będą się pojawiały, podobne zabiegi trzeba będzie powtórzyć w najbliższych dniach. Apeluje do kierowców o cierpliwość i ostrożność.

Zwraca uwagę, że odcinek, na którym prowadzone będą prace można ominąć, jadąc drogą krajową 91 z Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: Wypadek na A4. Autostrada jest nieprzejezdna

    Po kolizji auta osobowego i ciężarówki, do jakiej doszło na wysokości miejscowości Udanin na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia, droga jest nieprzejezdna. Z powodu opadów śniegu warunki drogowe... więcej