Łódzkie: Trzy osoby zginęły w wypadku na zjeździe z A2

Niedziela, 18 listopada 2012 (06:47)

Trzy osoby zginęły w wypadku samochodu osobowego prawdopodobnie z Białorusi, do którego doszło w niedzielę nad ranem na zjeździe z autostrady A2 na węźle Emilia w Łódzkiem. Do szpitala przewieziono ciężko ranne dziecko. Auto po uderzeniu w betonową barierę zapaliło się.

Zdjęcie

Do wypadku doszło na zjeździe z autostrady A2 na węźle Emilia, fot. Grzegorz Michałowski /PAP
Do wypadku doszło na zjeździe z autostrady A2 na węźle Emilia, fot. Grzegorz Michałowski
/PAP
Węzeł autostradowy został po wypadku zablokowany; ruch na samej autostradzie odbywa się bez utrudnień - podała policja.

Do wypadku doszło ok. godz. 4 nad ranem na węźle Emilia, na zjeździe z autostrady A2 w kierunku na Poznań.

Reklama

Jak powiedziała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy marki Subaru na białoruskich tablicach rejestracyjnych uderzył w betonową barierę odgradzającą autostradę od zjazdu. Auto stanęło w płomieniach.

W wypadku zginęły trzy osoby podróżujące subaru. Prawdopodobnie w chwili uderzenia z samochodu wypadło dziecko w wieku ok. dwóch lat. Ratownikom po reanimacji udało się przywrócić jego funkcje życiowe. Dziecko w bardzo ciężkim stanie trafiło do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi - dodała Kącka.

Na razie nie są znane przyczyny wypadku, ale policja nie wyklucza, że kierowca zasnął za kierownicą. Identyfikacja ofiar jest utrudniona, bowiem ciała są zwęglone; o wypadku poinformowana została ambasada Białorusi w Polsce.

W akcji ratowniczej brały udział trzy zastępy strażaków. Okoliczności i przyczyny wypadku bada policja i prokuratura.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Łódzkie: Zablokowana dk 42

    Zablokowana jest droga krajowa nr 42 w Radomsku (woj. łódzkie), gdzie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych - poinformował dyżurny łódzkiego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA. więcej