Łódzkie: Trzy osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 14

Poniedziałek, 6 maja 2013 (05:44)

Trzej młodzi mężczyźni zginęli, a jeden został ciężko ranny w wypadku samochodu osobowego, do którego doszło w niedzielę w nocy na drodze krajowej nr 14 w miejscowości Próba w powiecie sieradzkim (Łódzkie) - poinformowała policja i straż pożarna.


Zdjęcie

Akcja ratunkowa na miejscu wypadku /Grzegorz Michałowski /PAP
Akcja ratunkowa na miejscu wypadku
/Grzegorz Michałowski /PAP

Jak powiedział Adam Kolasa z łódzkiej policji, do wypadku doszło po godz. 22. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 23-latek kierujący fordem przy wyprzedzaniu ciężarówki stracił panowanie nad autem i zjechał z drogi. Następnie rozpędzony samochód uderzył w przydrożne drzewo i dachował.

Reklama

W wyniku wypadku na miejscu zginął kierowca oraz dwaj pasażerowie w wieku 19 i 20 lat. Czwarty mężczyzna podróżujący autem - w wieku 16 lat - w ciężkim stanie trafił do szpitala w Sieradzu. Wszystkie ofiary to mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Według ustaleń policji przed samochodem osobowym, ciężarówkę wyprzedzał motocykl. Policja wyjaśnia, czy auto i motocykl nie ścigały się na tym odcinku drogi.

Trasa w miejscu wypadku była przez ponad trzy godziny całkowicie zablokowana. Okoliczności i przyczyny wypadku bada policja i prokuratura.


Daj znać o wypadku - napisz do nas!

Samochód uderzył w drzewo. Zginęły 3 osoby

liczba zdjęć: 10Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadek

Zobacz również

  • ​Podhale: 11-latek za kierownicą wiózł ośmioletniego brata

    Zakopiańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. Okazało się, że jest nim 11-latek, który wiózł w samochodzie swojego ośmioletniego brata. Mama dzieci obserwowała wszystko, idąc... więcej