Łódzkie: Śmiertelny wypadek na S8. Zablokowany przejazd

Czwartek, 25 stycznia 2018 (23:11)

Jedna osoba zginęła i czworo jest w stanie ciężkim po wypadku, do którego doszło w czwartek po godz. 21 na drodze S8 na wysokości węzła Sieradz Wschód (Łódzkie). Przejazd S8 w kierunku Wrocławia jest zablokowany; policja kieruje ruch objazdem.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Adam Staśkiewicz /East News
Zdj. ilustracyjne
/Adam Staśkiewicz /East News

Jak poinformował PAP rzecznik KPP w Sieradzu Paweł Chojnowski, do wypadku doszło po tym, jak opel astra wjechał na drogę S8 pod prąd i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka busem. W wyniku zderzenia pojazdów śmierć poniósł kierujący oplem. Na miejscu zdarzenia rozpoczęto reanimację trzech osób podróżujących busem oraz pasażera opla - ich stan wstępnie oceniono jako ciężki. 

Reklama

Po wypadku całkowicie zablokowany jest przejazd S8 w kierunku Wrocławia. Policja kieruje ruch objazdem - zjazd z S8 na węźle Zduńska Wola Zachód, do Sieradza, następnie drogą wojewódzką 482, drogą krajową 12 i powrót na S8 na węźle Sieradz Południe. Według przewidywań dyżurnej z Punktu Informacji Drogowej utrudnienie może potrwać do rana.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wypadek na A2. Autostrada zablokowana

    Po wypadku na A2 między węzłami Krzesiny i Poznań Wschód autostrada w kierunku Warszawy jest obecnie całkowicie zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet kilka godzin. więcej