Łódzkie: Samochód śmiertelnie potrącił inspektora ITD na drodze S8

Poniedziałek, 28 sierpnia 2017 (14:32)

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie st. asp. Damian Pawlak poinformował, że na drodze ekspresowej S8 doszło do śmiertelnego potrącenia funkcjonariusza Inspekcji Transportu Drogowego, który wykonywał czynności służbowe.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /East News
zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /East News

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem na 140 km S8 w kierunku Wrocławia w okolicach Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Chojny Północ w pow. wieruszowskim (Łódzkie).

"Według wstępnych ustaleń kierująca pojazdem marki mercedes 25-letnia mieszkanka woj. dolnośląskiego z nieustalonych do tej pory przyczyn w trakcie zjazdu do MOP Chojny potrąciła funkcjonariusza Inspekcji Transportu Drogowego, który był w trakcie kontroli pojazdów na drodze S8. W wyniku wypadku 34-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu" - powiedział PAP Pawlak.

Reklama

Dodał, że obecnie okoliczności zdarzenia wyjaśniane są na miejscu przez policjantów pod nadzorem prokuratora. W związku z tym wjazd na parking jest zamknięty. Policja ustaliła, że kierująca mercedesem była trzeźwa.


Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:łódzkie

Zobacz również

  • Biały Kościół: Ciężarówka zmiażdżyła samochód osobowy

    Na drodze krajowej nr 94 w Białym Kościele niedaleko Krakowa miał miejsce poważny wypadek z udziałem dwóch osobówek i ciężarówki. Kierowcę ze zmiażdżonego pojazdu do szpitala przetransportował... więcej