​Łódzkie: Pościg za pijanym 15-latkiem

Wtorek, 23 kwietnia 2019 (11:25)

Policjanci ze Zduńskiej Woli (łódzkie) zatrzymali po pościgu 15-letniego pirata drogowego, który prowadził samochód swojej babci pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze podjęli pościg za nastolatkiem po tym, jak ten nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Jan Graczyński /East News
Zdj. ilustracyjne
/Jan Graczyński /East News

Jak poinformował asp. sztab. Robert Latus z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, w świąteczny poniedziałek funkcjonariusze na drodze w Ostrówku w pow. wieluńskim podjęli próbę skontrolowania chevroleta, którego kierowca wyprzedzał inny pojazd w niedozwolonym miejscu. Kierujący zignorował jednak sygnały dźwiękowe i błyskowe, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Zduńskiej Woli.

Policjanci podjęli pościg, a następnie zatrzymali sprawcę wykroczenia na ul. Łaskiej, gdzie zajechali radiowozem drogę piratowi drogowemu. Za kierownicą chevroleta siedział 15-letni łodzianin, który - jak się okazało - miał w organizmie blisko promil alkoholu. Nastolatek prowadził samochód, który zabrał bez wiedzy przebywającej pod Zduńską Wolą babci.

Reklama

Za swoje zachowanie 15-latek odpowie przed sądem rodzinnym. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śląskie: Zderzenie samochodu z pociągiem. Jedna osoba ranna

    W Mikołowie w woj. śląskim doszło w środę 3 czerwca do wypadku na przejeździe kolejowym. Pociąg Kolei Śląskich zderzył się tam z samochodem osobowym. Wskutek zdarzenia ranna została osoba kierująca... więcej