Łódzkie: Po zderzeniu zablokowana A1 w kierunku Gdańska

Poniedziałek, 5 sierpnia 2019 (10:35)

Po zderzeniu trzech pojazdów zablokowana została w Łódzkiem autostrada A1 w kierunku Gdańska. Według drogowców, utrudnienia w ruchu mogą potrwać trzy godziny.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Interia.pl /INTERIA.PL
Zdj. ilustracyjne
/Interia.pl /INTERIA.PL

Jak poinformował rzecznik łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej Jędrzej Pawlak, do zderzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 10 na 345 kilometrze autostrady A1 na wysokości miejscowości Brzoza w gminie Grabica, tj. na trasie między węzłami Piotrków Trybunalski Zachód - Tuszyn w kierunku Gdańska.

Piotr Stasiak z Punktu Informacji Drogowej łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyjaśnił, że zderzenie trzech pojazdów (jednego osobowego i dwóch ciężarowych) miało miejsce na odcinku autostrady w przebudowie, na którym ruch odbywa się po jednej jezdni w obu kierunkach.

Reklama

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Trasa jest zablokowana, a miejsce zdarzenia zabezpiecza patrol budowy i policja.

Według drogowców utrudnienia mogą potrwać do godz. 13.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Na A4 spłonął samochód. Trasa na Wrocław była zablokowana

    Strażacy ugasili samochód, który zapalił się na opolskim odcinku autostrady A4. Na czas akcji ratowniczej droga w kierunku Wrocławia była zablokowana. więcej