Łódzkie: Nietrzeźwy Mołdawianin wjechał autem w dwie kobiety

Poniedziałek, 6 sierpnia (11:10)

Obywatel Mołdawii wjechał samochodem opel corsa w dwie kobiety, które na nieoświetlonym odcinku drogi pchały samochód renault laguna. Kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Jedna z kobiet z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi trafiła do szpitala.

Zdjęcie

W wyniku zdarzenia jedna z kobiet doznała poważnych obrażeń wewnętrznych i trafiła do szpitala /123RF/PICSEL
W wyniku zdarzenia jedna z kobiet doznała poważnych obrażeń wewnętrznych i trafiła do szpitala
/123RF/PICSEL

O zdarzeniu, do którego doszło w niedzielę w nocy, poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka policji w Łódzkiem Joanna Kącka.

Wypadek zdarzył się na drodze wojewódzkiej w miejscowości Budziszewice. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 30-letni obywatel Mołdawii wjechał samochodem opel corsa na dwie kobiety, które na nieoświetlonym odcinku drogi pchały samochód renault laguna, w którym zabrakło paliwa. 

Reklama

W momencie zdarzenia za kierownicą laguny siedział 23-letni mieszkaniec gminy Budziszewice. Pasażerki pojazdu pomagały w zepchnięciu auta do pobliskiej stacji benzynowej. 

"Mimo że auto miało włączone światła mijania oraz światła awaryjne, opel potrącił kobiety, a następnie uderzył w pchany przez nie pojazd" - wyjaśniła Kącka.

W wyniku zdarzenia jedna z kobiet, 19-lenia mieszkanka Koluszek, doznała poważnych obrażeń wewnętrznych i trafiła do szpitala. Druga z poszkodowanych, 38-letnia mieszkanka gminy Budziszewice, również odniosła obrażenia, ale jej stan nie wymagał hospitalizacji.

Jak ustalono, kierujący oplem miał ponad promil alkoholu w organizmie. Pozostali uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podlaskie: Dwie osoby zginęły na drodze

    Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem na drodze krajowej nr 19 w pobliżu miejscowości Ploski (woj. podlaskie). Według wstępnych informacji policji, mogły one przebiegać... więcej