Łódzkie: Lądowanie śmigłowca na A2

Środa, 2 października 2019 (11:11)

Pasem awaryjnym udrożniono częściowo ruch na autostradzie A2 w kierunku Poznania po wypadku w okolicach miejscowości Bolimów (Łódzkie) między węzłami Wiskitki i Skierniewice - poinformował PAP dyżurny łódzkiego punktu informacji drogowej GDDKiA. W tym miejscu mogą tworzyć się duże korki.

Zdjęcie

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego /Michał Ostaszewski /Reporter
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
/Michał Ostaszewski /Reporter

Wcześniej autostrada A2 była zablokowana w kierunku Poznania na czas lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Akcja ratowników była związana z wypadkiem, do którego doszło na 407. kilometrze trasy. Według wstępnych ustaleń policji, kierujący daewoo nubira na wysokości miejscowości Bolimów w pow. skierniewickim stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w bariery energochłonne.

Reklama

Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak przekazał, że w wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby.

Obecnie zablokowane są dwa pasy ruchu w kierunku Poznania. Ruch odbywa się pasem awaryjnym. Między węzłami Wiskitki i Skierniewice mogą tworzyć się korki. Na węźle Wiskitki policjanci kierują ruch na drogę krajową nr 50 w stronę Sochaczewa, a następnie na dk 92. Powrót na autostradę A2 jest możliwy na węźle Stryków.

Zdaniem drogowców, utrudnienia w miejscu wypadku mogą potrwać jeszcze dwie godziny. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej