Łódzkie: Jechał ponad 150 km/h w obszarze zabudowanym

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019 (14:35)

Policjanci ze Skierniewic zatrzymali do kontroli kierowcę z nieważnym prawem jazdy, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 157 km na godzinę. Mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Zdjęcie

policja /123RF/PICSEL
policja
/123RF/PICSEL

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka skierniewickiej policji, Justyna Florczak-Mikina, do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Podtrzcianna. To tam policjanci zatrzymali do kontroli alfę romeo, która jechała zdecydowanie za szybko.

Pomiar prędkości w terenie zabudowanym - gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km na godz. - pokazał 157 km na godz. Zatrzymanym do kontroli kierowcą był 23-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej. Kiedy podał policjantom swoje prawo jazdy, okazało się, że dwa tygodnie temu straciło ono ważność.

Reklama

Za przekroczenie prędkości mężczyznę został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. "Prawo jazdy zostało przesłane do starostwa rawskiego, w celu wydania stosownych decyzji administracyjnych o jego zatrzymaniu" - dodała rzecznik.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pijany 33-latek wiózł w aucie czworo dzieci. Nie miał prawa jazdy

    Pijany mężczyzna wiózł w samochodzie czworo dzieci. Zatrzymano go w poniedziałek 1 czerwca w okolicy Wejherowa na Pomorzu. 33-latek miał półtora promila alkoholu w organizmie. więcej