Łódzkie: Groźny wypadek na dk 12. Trasa zablokowana

Wtorek, 18 lipca 2017 (07:02)

Siedem osób zostało rannych w zderzeniu cysterny i samochodu osobowego na drodze krajowej nr 12 w okolicach miejscowości Poniatów (Łódzkie). Wszyscy poszkodowani, w tym czworo dzieci, zostali przetransportowani do szpitala. Trasa jest całkowicie zablokowana.

Do wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na 405. kilometrze DK12 pomiędzy Sulejowem a Piotrkowem Trybunalskim.

"Z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn kierująca oplem zafirą zjechała na przeciwny pas i zderzyła się czołowo z cysterną przewożącą asfalt. W wyniku wypadku ucierpiało siedem osób. Sześć podróżujących oplem, w tym czworo dzieci w wieku od 2 do 10 lat i kierowca samochodu ciężarowego zostało przetransportowanych do szpitala" - powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim mł. asp. Ilona Sidorko.

Dodała, że 31-letnia kierująca oplem i 41-letni kierowca cysterny byli rzeźwi.

Reklama

Zdaniem policji, jest za wcześnie na wskazanie przyczyny wypadku. Jego okoliczności badają na miejscu funkcjonariusze. Straż pożarna i służby drogowe zabezpieczają wyciek asfaltu z cysterny.

Trasa DK 12 pomiędzy Sulejowem a Piotrkowem jest zablokowana w obu kierunkach. Policjanci kierują ruch na drogę ekspresową S8 i DK91. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Mazowieckie: Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym na DK50

    W środę rano w miejscowości Człekówka (woj. mazowieckie), w kierunku Góry Kalwarii na drodze krajowej nr 50, doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym - informuje tvnwarszawa.pl. Trasa... więcej