Łódzkie: Ciężarówka przewróciła się na dk 1 w Kamieńsku

Czwartek, 27 sierpnia (11:19)

Przedłuża się usuwanie przewróconej ciężarówki, która od godz. 5 rano blokuje drogę krajową nr 1 w Kamieńsku (woj. łódzkie). Utrudnienia mogą potrwać nawet do godz. 17 - poinformowali drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
Zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Jeszcze ponad sześć godzin może potrwać usuwanie ciężarówki, która ok. 5 rano przewróciła się na drodze krajowej nr 1 w Kamieńsku (woj. łódzkie). Utrudniony jest przejazd w kierunku Śląska - podał rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski.

"Z przewróconej ciężarówki wyciekło dużo paliwa" - przekazał Zalewski. "To znacznie komplikuje akcję. Podnośnik, który przyjechał na miejsce zdarzenia okazał się niewystarczający i konieczne było sprowadzenie cięższego sprzętu" - dodał.

Reklama

Ruch przeniesiono na dk 91, ale i tam tworzą się spore korki.

"Apelujemy zatem do kierowców, aby - w miarę możliwości - szukali alternatywnych tras przejazdu z południa, już od Częstochowy, na przykład do drogi ekspresowej S8 i analogicznie w przeciwnym kierunku" - napisał w komunikacie Zalewski. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wielkopolskie: Ciężarówka w rowie. 62-letni kierowca zasłabł

    62-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą na dk 25 w Zbiersku. Ciężarówka położyła się w rowie - poinformowała w środę (16 września) rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz. więcej