Łódzkie: Busem zderzył się z osobówką. 11 osób rannych

Poniedziałek, 2 stycznia 2017 (09:55)

Jedenaście osób zostało rannych, w tym jedna ciężko, w wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek rano w Kucinach (woj. łódzkie). Na drodze krajowej nr 72 bus zderzył się z samochodem osobowym.

Zdjęcie

Wypadek; zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /Reporter
Wypadek; zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /Reporter

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka policji w Poddębicach Elżbieta Tomczak, ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą wypadku jest kierujący samochodem osobowym daewoo lanos 55-letni mężczyzna. Wyjeżdżając autem z drogi podporządkowanej, nie zatrzymał pojazdu przed znakiem stop i wjechał niespodziewanie na drogę krajową, uderzając w prawidłowo jadący bus.

Rannych jedenaście osób

W wyniku wypadku 11 osób zostało poszkodowanych. Najcięższych obrażeń doznał kierowca lanosa, który drogą lotniczą został przetransportowany do szpitala w Łodzi. Pozostałe osoby trafiły do szpitali w Zgierzu, Pabianicach i Poddębicach.

Reklama

Ze wstępnych informacji wynika również, że busem podróżowała prawdopodobnie jedna osoba więcej niż wymagały tego przepisy.

Jak informuje dyżurny Punktu Informacji Drogowej Hubert Graczyk, ruch na trasie Aleksandrów Łódzki - Poddębice odbywa się wahadłowo.

Utrudnienia mogą potrwać ok. czterech godzin.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

    12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica... więcej