Łódź: Zderzenie tramwaju z ciężarówką. Jedenastu rannych

Poniedziałek, 9 października 2017 (17:31)

11 osób zostało poszkodowanych na skutek zderzenia tramwaju z samochodem marki Iveco w Łodzi – poinformowała PAP asp. Marzanna Boratyńska z łódzkiej policji. Ranni z różnymi obrażeniami trafili do szpitala.

Zdjęcie

Wypadek tramwaju i samochodu ciężarowego na skrzyżowaniu ulic Zgierskiej i Świętej Teresy w Łodzi; zdj. ilustracyjne /Grzegorz Michałowski /PAP
Wypadek tramwaju i samochodu ciężarowego na skrzyżowaniu ulic Zgierskiej i Świętej Teresy w Łodzi; zdj. ilustracyjne
/Grzegorz Michałowski /PAP

Do wypadku doszło w poniedziałek po południu na skrzyżowaniu ul. św. Teresy i Zgierskiej.

"Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu wypadku, tramwaj linii 4 uderzył w samochód ciężarowy marki Iveco, który wjechał na torowisko i oczekiwał na możliwość skrętu w prawo" - powiedziała PAP asp. Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Reklama

W wyniku zderzenia, rannych zostało 11 osób w wieku od 15 do 67 lat. Jak podała asp. Boratyńska, poszkodowani z urazami odniesionymi na skutek ostrego hamowania m.in. klatki piersiowej, twarzy, głowy zostali przetransportowani do łódzkich szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze ustają okoliczności zderzenia. Jak informuje policja, kierowca i motorniczy byli trzeźwi.

Na miejscu występują utrudnienia w ruchu. Nieprzejezdna jest ul. Zgierska na odcinku od ul. Kniaziewicza do Liściastej. Tramwaje jeżdżą objazdami; uruchomiono komunikację zastępczą.

Zdjęcie

Fot. z wypadku /Grzegorz Michałowski /PAP
Fot. z wypadku
/Grzegorz Michałowski /PAP

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Nocny rajd 14-latka w bmw. Uciekał przed policją

    Policjanci z Augustowa chcieli skontrolować w nocy kierowcę jadącego w miejscowości Janówka (Podlaskie) samochodem osobowym bmw, ale ten nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Okazało się, że auto... więcej