Łódź. Zderzenie pociągu z samochodem. Nie żyje kierowca auta

Poniedziałek, 26 czerwca 2017 (17:45)

Na strzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu relacji Białystok-Łódź z samochodem osobowym. Wypadek miał miejsce w poniedziałek po południu na ul. Transmisyjnej w Łodzi. Zginął 67-latek kierujący autem - poinformował PAP asp. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej policji.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /Piotr Mecik /East News
Zdjęcie ilustracyjne
/Piotr Mecik /East News

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodami marki skoda i honda wjechali na przejazd przy podnoszących się rogatkach po przejechaniu wcześniejszego pociągu. Po chwili szlaban zaczął się zamykać, ale 67-letniemu kierowcy nie udało się uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem. Poniósł on śmierć na miejscu. Kierowca hondy widząc pociąg zatrzymał się" - powiedziała asp. Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi.

Dodała, że w tym miejscu prędkość przelotowa pociągów osiąga 150 km/h. Podróżujący pociągiem nie doznali obrażeń.

Reklama

Obecnie na miejscu wypadku policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny wypadku. Przesłuchiwani są kierowcy będącymi świadkami wypadku oraz dróżnik.

Ruch pociągów odbywa się z ograniczeniem prędkości. Zamknięta dla ruchu jest ul. Transmisyjna.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:Łódź

Zobacz również

  • Zderzenie czterech aut na A4. Są ranni

    Po wypadku z udziałem czterech samochodów osobowych zablokowana jest w obu kierunkach autostrada A4 między węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice. Cztery osoby zostały ranne. więcej