Łamali przepisy co 2,5 minuty. Na tym przejściu dla pieszych musicie uważać

Środa, 29 stycznia 2014 (18:53)

Szokujące wyniki przyniosła policyjna kontrola drogowa w Nysie. Na jednym przejściu dla pieszych w dwie godziny aż 45 razy złamano przepisy. Średnio kierowcy przekraczali je co 2,5 minuty. Od początku stycznia w tym miejscu zostało potrąconych czterech pieszych.

Zdjęcie

Przejście dla pieszych /123/RF PICSEL
Przejście dla pieszych
/123/RF PICSEL

Aż dziesięciu kierowców w ciągu dwóch godzin wjechało na to przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Każdy z nich zatrzymał się dopiero za przejściem i to na wyraźny znak policjanta. 35 kolejnych osób, przejeżdżając przez to przejście dla pieszych, albo rozmawiało przez telefon, albo jechało bez zapiętych pasów. Wszyscy zapłacili mandaty. To, co działo się na przejściu zarejestrowały specjalnie ustawione w tym miejscu kamery policyjne.

Kontrolę prowadzono na przejściu przez dwupasmową, wylotową drogę z miasta. - Miejsce nie było przypadkowe, bo wcześniej -  po otwarciu centrum handlowego - na tym właśnie przejściu potrącone zostały trzy osoby - mówi Katarzyna Janas z policji w Nysie.

Reklama

W tej chwili sygnalizatory świetlne dla kierowców są w tym miejscu tylko nad drogą. Policja chce, aby postawiono je także na chodnikach.

Od początku stycznia w okolicach Nysy doszło do siedmiu wypadków drogowych, z czego cztery to potrącenia pieszych. Jeden z nich zginął.

Marcin Buczek

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!
Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Warszawa: Wypadek z udziałem autobusu. Kierowca wjechał w zaparkowane samochody

    We wtorek (7 lipca) doszło do wypadku z udziałem autobusu miejskiego w Warszawie. Jak podaje reporter TVN Warszawa - kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w trzy zaparkowane na ulicy... więcej