Kujawsko-Pomorskie: Zderzenie wojskowych ciężarówek

Niedziela, 10 czerwca 2018 (15:48)

- Dwie polskie ciężarówki wojskowe, jadące w kolumnie, zderzyły się ze sobą w niedzielę na drodze krajowej nr 15 we wsi Płąchoty pomiędzy Kowalewem Pomorskim i Brodnicą (Kujawsko-Pomorskie). Nikomu nic się nie stało; na trasie wprowadzono ruch wahadłowy.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /East News
zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /East News

"W kolizji uczestniczyły samochody ciężarowe pierwszego batalionu piechoty zmotoryzowanej 'Legionów' z 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, uczestniczące w międzynarodowych ćwiczeniach Saber Strike-18. Pojazdy jechały w kolumnie. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Przyczyny i okoliczności kolizji wyjaśnia Żandarmeria Wojskowa" - powiedział PAP oficer prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych kpt. Krzysztof Płatek.

Samochody uczestniczące w kolizji jechały w kolumnie składającej się z ok. 20 pojazdów, które wcześniej, również niedzielę, zostały przetransportowane na pontonach przez Wisłę w Chełmnie. Przeprawa znalazła się na trasie żołnierzy szczecińskiego batalionu z poligonu drawskiego na poligon w Orzyszu.

Reklama

Międzynarodowe ćwiczenie pod kryptonimem Saber Strike-18, organizowane przez Dowództwo Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych w Europie, jest ósmą edycją szkolenia organizowanego od 2010 r. Bierze w nich udział około 18 tys. żołnierzy z 20 państw. Polska wystawiła drugą pod względem liczebności reprezentację - około 5 tys. żołnierzy, a także 1000 pojazdów i jednostek sprzętu wojskowego. Gospodarzem tegorocznej edycji Saber Strike, trwającej od 3 do 15 czerwca, jest Litwa. Ćwiczenia odbywają się też na Łotwie, w Estonii i w Polsce.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Starachowice: Auto uderzyło w latarnię. Dziewięciolatek w szpitalu

    W środę (20 maja) w Starachowicach doszło do groźnego wypadku. Samochód marki bmw najpierw uderzyło w latarnię, a następnie w bok drugiego pojazdu. Poszkodowany w zdarzeniu został podróżujący bmw... więcej