Kujawsko-pomorskie: Wypadek cysterny wojsk amerykańskich

Sobota, 1 sierpnia 2020 (10:49)

Zablokowana jest droga krajowa nr 10 w Lisim Ogonie koło Bydgoszczy, gdzie przewróciła się cysterna z paliwem, należąca do wojsk amerykańskich. Wyznaczono objazd przez Bydgoszcz - poinformowali dyżurni Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu i Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Andrzej Sidor /Agencja FORUM
Zdj. ilustracyjne
/Andrzej Sidor /Agencja FORUM

Do wypadku doszło na 262. km drogi krajowej nr 10, pomiędzy miejscowościami Pawłówek i Białe Błota. Przewróciła się cysterna wojsk amerykańskich z paliwem lotniczym i nastąpił niewielki wyciek. Nikt nie został poszkodowany.

"Na miejscu jest grupa chemiczna PSP. Ustalamy, jakie paliwo było przewożone w cysternie. Według międzynarodowych oznaczeń na cysternie jest to paliwo lotnicze. Konieczne będzie postawienie cysterny na kołach. Jeszcze nie wiadomo, czy trzeba będzie przepompowywać paliwo" - powiedział dyżurny KW PSP Mariusz Kwiatkowski.

Reklama

Trasa jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd przez ul. Grunwaldzką w Bydgoszczy.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Mazowieckie: W zderzeniu czołowym zginęło dwoje dzieci

    Dwoje dzieci zginęło w wypadku, do którego doszło w sobotę rano w województwie mazowieckim. W powiecie łosickim czołowo zderzył się seat z samochodem ciężarowym. Trzy osoby dorosłe zostały ranne. więcej