Kujawsko-pomorskie: Strażacy ugasili pożar po wypadku cysterny na DK91

Piątek, 30 listopada 2018 (15:43)

Strażacy ugasili pożar po wypadku cysterny i samochodu osobowego na DK91 w okolicach miejscowości Kowal. W wyniku zdarzenia doszło do rozszczelnienia ładunku - przewożonego oleju opałowego. Droga łącząca Gdańsk z Łodzią może być jeszcze zablokowana przez kilka godzin.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /INTERIA.PL
Zdj. ilustracyjne
/INTERIA.PL

Oficer prasowy włocławskiej straży pożarnej Marcin Jaworski uzupełnił wcześniejsze informacje przekazywane przez służby. W wyniku wypadku doszło do rozszczelnienia nie tylko baku paliwa auta ciężarowego, ale także kilku komór cysterny z olejem opałowym.  

"Pożar na szczęście udało się ugasić dość szybko. Obecnie na miejscu nadal pracują służby. Droga będzie zablokowana przez kilka godzin. Kierowca samochodu ciężarowego został zabrany do szpitala, ale był przytomny. Kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu" - podkreślił st. kpt. Jaworski.  

Reklama

Na miejsce zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej i inne służby. Policja wyznaczyła objazdy przez A1 węzłami autostradowymi Kowal oraz Włocławek Zachód.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pomorskie: Motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką

    46-letni motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką. Do wypadku doszło w czwartek 21 maja rano w pobliżu miejscowości Wygoda (woj. pomorskie). Droga krajowa nr 20 jest zablokowana -... więcej