Kujawsko-pomorskie: Korki przed bramkami na A1 w Nowej Wsi

Sobota, 3 sierpnia 2019 (10:29)

Kilkanaście kilometrów liczy zator, który powstał przed punktem poboru opłat w Nowej Wsi koło Torunia na autostradzie A1 w kierunku Gdańska. Czas oczekiwania na przejazd wynosi 15-20 minut - poinformował w sobotę dyżurny z oddziału GDDKiA w Bydgoszczy.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Lukasz Piecyk /Reporter
zdj. ilustracyjne
/Lukasz Piecyk /Reporter

Zatory przed bramkami na A1 w Nowej Wsi są skutkiem dużego natężenia ruchu. Sytuację dodatkowo utrudnia zablokowanie szybkiego pasa ruchu w kierunku Gdańska, między Kutnem i Włocławkiem, gdzie samochód uderzył w bariery ochronne. W tym miejscu również tworzą się kolejki.

Reklama

Kolejki przed punktem poboru opłat w Nowej Wsi często występują w wakacyjne weekendy, zarówno w kierunku Łodzi, jak i Gdańska. Północny odcinek A1 z Rusocina koło Gdańska do Nowej Wsi koło Torunia, liczący 152 km, jest płatny, przejazd dalszą częścią trasy kierunku Łodzi jest darmowy. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Lubelskie: 10-latek wjechał hulajnogą pod auto

    10-letni chłopiec, jadąc na hulajnodze elektrycznej, zderzył się w piątek (10 lipca) z samochodem osobowym na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Wola Osowińska (woj. lubelskie). Po przewiezieniu do... więcej