Kujawsko-Pomorskie. Groźne zderzenie busa z autobusem

Środa, 5 lipca 2017 (11:46)

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 91 z drogą powiatową wiodącą do Głogówka Królewskiego w powiecie świeckim w woj. kujawsko-pomorskim doszło do zderzenia busa dostawczego z autobusem. DK 91 jest zablokowana. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

Zdjęcie

Na miejsce wysłano 5 karetek pogotowia ratunkowego i śmigłowiec LPR oraz 10 zastępów straży pożarnej (zdjęcie ilustracyjne) /Bartłomiej Paulus /RMF24.pl
Na miejsce wysłano 5 karetek pogotowia ratunkowego i śmigłowiec LPR oraz 10 zastępów straży pożarnej (zdjęcie ilustracyjne)
/Bartłomiej Paulus /RMF24.pl

"Autobus wyleciał z drogi i zatrzymał się na dachu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w autobusie podróżowało 14 osób z kierowcą, a w busie jedna osoba. W tej chwili trwa akcja ratunkowa. Na miejscu są wszystkie służby i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na tę chwilę droga jest zablokowana na czas nieokreślony" - powiedział PAP rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu Paweł Puchowski.

Reklama

Rzecznik powiatowej PSP dodał, że wszyscy poszkodowani byli przytomni, ale z potłuczeniami i urazami kończyn. Na miejsce wysłano 5 karetek pogotowia ratunkowego i śmigłowiec LPR oraz 10 zastępów straży pożarnej. DK 91 łączy województwo kujawsko-pomorskie z Gdańskiem oraz Łodzią i Częstochową.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pomorskie: Śmiertelny wypadek w Strzebielinie. Nie żyje pieszy

    Na drodze krajowej nr 6 w Strzebielinie w woj. pomorskim, na trasie Lębork - Wejherowo, doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Droga jest zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz.... więcej