Kraków: Zderzenie tramwaju z ciężarówką

Czwartek, 19 lutego 2015 (11:32)
Aktualizacja: Czwartek, 19 lutego 2015 (12:38)

13 osób zostało poszkodowanych w czwartek w zderzeniu tramwaju z ciężarówką na Rondzie Grunwaldzkim w Krakowie. Dziesięć z nich zostało przewiezionych do szpitali - poinformowała PAP rzeczniczka Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Joanna Sieradzka. Tramwaj się wykoleił, zerwana została trakcja elektryczna.

Zdjęcie

Uszkodzony tramwaj /Jacek Bednarczyk /PAP
Uszkodzony tramwaj
/Jacek Bednarczyk /PAP

Jak powiedział PAP rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Marek Gancarczyk do wypadku doszło, gdy tramwaj linii "11" ruszył z przystanku znajdującego się przed rondem. Kiedy skład był na rondzie w wagon uderzyła ciężarówka.

Według ustaleń policji i motorniczy, i kierowca byli trzeźwi. Nie wiadomo, dlaczego ciężarówka nie wyhamowała przed rondem, które objeżdżała.

Reklama

"W wypadku poszkodowanych zostało 13 dorosłych osób. Trzem z nich ratownicy udzielili pomocy na miejscu. Dziesięć z podejrzeniami złamań, urazów kończyn i potłuczeń zostało przewiezionych do pięciu krakowskich szpitali. Żadna z tych osób nie jest w stanie ciężkim" - powiedziała PAP Sieradzka.

Komunikacja tramwajowa do Borku Fałęckiego i na Czerwone Maki odbywa się objazdem przez ul. Krakowską i Kalwaryjską. W rejonie Ronda Grunwaldzkiego MPK uruchomiło także autobusy zastępcze. Kierowcy mogą przejechać rondo korzystając z podziemnego tunelu.

Zderzenie tramwaju z ciężarówką

liczba zdjęć: 5

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na TwitterzeArtykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wypadek w Łódzkiem. Dwie osoby nie żyją

    Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w piątek (10 lipca) na drodze krajowej nr 14 w Łódzkiem - poinformował Hubert Graczyk z Punktu Informacji Drogowej w Łodzi. więcej