Kraków: Zderzenie tramwaju z autobusem, 15 rannych

Wtorek, 28 kwietnia 2015 (07:19)
Aktualizacja: Wtorek, 28 kwietnia 2015 (10:27)

15 osób zostało poszkodowanych w zderzeniu tramwaju z autobusem na ulicy Pawiej, koło Politechniki w Krakowie.

Zdjęcie

Autobus numer 424 zderzył się z tramwajem /Jacek Skóra /RMF24
Autobus numer 424 zderzył się z tramwajem
/Jacek Skóra /RMF24

Najnowsze doniesienia mówią o 15 osobach poszkodowanych. Pasażerowie w trakcie wypadku uderzyli w poręcze lub przewrócili się.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że to motorniczy mógł spowodować wypadek. Po zderzeniu tramwaju z autobusem do czterech szpitali przewiezionych zostało 15 pasażerów. Nikt nie został poważnie ranny, mieli lekkie obrażenia. 

Reklama

Do zdarzenia doszło na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w okolicy Dworca Głównego w Krakowie. "To motorniczy najprawdopodobniej nie zdążył wyhamować przed zmianą światła na czerwone i najechał na tył autobusu, który zatrzymał się przed nim" - relacjonuje podinspektor Mariusz Ciarka z małopolskiej policji. 

Zaraz po wypadku policja zbadała trzeźwość zarówno kierowcy, jak i motorniczego. Obaj byli trzeźwi, jednak została im pobrana krew do dalszych badań.

Na miejscu wypadku ruch odbywa się już normalnie. Zakłócenia mogą być tylko w kursowaniu niektórych linii tramwajowych i autobusowych.

Więcej zdjęć na RMF24.pl.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

RMF/Policja
Więcej na temat:zderzenie

Zobacz również

  • ​Mazowieckie: Pociąg towarowy śmiertelnie potrącił mężczyznę

    Pociąg towarowy potrącił w środę (3 czerwca) mężczyznę znajdującego się na torowisku na odcinku kolejowym Parzniew - Brwinów (pow. pruszkowski) - powiedziała mł. asp. Marta Słomińska z... więcej