Kraków: Duże utrudnienia w Alejach Trzech Wieszczów

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019 (07:53)

Od dziś kierowców w Krakowie czekają poważne utrudnienia w Alejach Trzech Wieszczów w związku z przebudową skrzyżowania w rejonie placu Inwalidów. Potrwają one kilka miesięcy.

Zdjęcie

Utrudnienia potrwają kilka miesięcy /Łukasz Kujawa /INTERIA.PL
Utrudnienia potrwają kilka miesięcy
/Łukasz Kujawa /INTERIA.PL

W związku z pracami wyłączona została jezdnia al. Mickiewicza i al. Słowackiego, prowadząca w kierunku Nowego Kleparza na odcinku od ul. Kochanowskiego do Lenartowicza. Kierowcy muszą korzystać z drugiej jezdni, bliższej Parku Krakowskiego.

"Apelujemy, by kierowcy korzystali z ulic, jak najbardziej oddalonych od tego rejonu, jeśli tylko mogą. Tych, którzy poruszają się między dzielnicami, zachęcamy do wybierania ulic po drugiej stronie Starego Miasta, ulic: Nowohuckiej, Powstańców Wielkopolskich, Powstania Warszawskiego" - mówił w czwartek dyrektor Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu Łukasz Grega.

Zdjęcie

Trwa remont /Łukasz Kujawa /INTERIA.PL
Trwa remont
/Łukasz Kujawa /INTERIA.PL

Alejami Trzech Wieszczów przejeżdża w jednym kierunku ok. 2 tys. podjazdów na godzinę.

Remont skrzyżowania ma potrwać do 20 lipca. Wymienione zostanie nie tylko torowisko tramwajowe, nawierzchnia jezdni, trakcja i oświetlenie, ale także wszelkie instalacje podziemne - kable telekomunikacyjne, rury kanalizacyjne, ciepłownicze i gazowe oraz odwodnienie.

Reklama

Zdjęcie

Policja w Alejach Trzech Wieszczów /Józef Polewka /RMF FM
Policja w Alejach Trzech Wieszczów
/Józef Polewka /RMF FM

Maciej Nycz

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

RMF/PAP

Zobacz również

  • Dolnośląskie: Śmiertelny wypadek na A4

    Jedna osoba zginęła po tym, jak auto wypadło z trasy na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Kostomłoty (woj. dolnośląskie). Trasa w miejscy wypadku jest nieprzejezdna. więcej