Koszalin: Wypadek na przejeździe kolejowym. DK 6 zablokowana

Piątek, 5 stycznia 2018 (12:52)

Na przejeździe kolejowym w Koszalinie (wjazd z kierunku Szczecina) doszło w piątek do wypadku. Pociąg relacji Przemyśl-Kołobrzeg otarł się o mercedesa, który nie zdążył opuścić przejazdu. Droga krajowa nr 6 jest zablokowana.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Piotr Jędzura /East News
zdj. ilustracyjne
/Piotr Jędzura /East News

Do wypadku doszło ok. godz. 11. Prowadząca mercedesa jechała drogą krajową nr 6 za ciągiem ciężarówek. Wjechała za nimi na przejazd kolejowy i nie zdążyła go opuścić, gdy zamknęły się automatycznie sterowane rogatki.

Samochód stał jednak już na tyle daleko od torów, że przejeżdżający pociąg relacji Przemyśl-Kołobrzeg tylko otarł się o auto. To zostało uszkodzone, ale kierującej i jej dwóm pasażerom nic się nie stało.

Reklama

Droga krajowa nr 6 jest jednak w tym miejscu zablokowana i pozostanie co najmniej przez kilka najbliższych godzin.

Na miejsce ma przyjechać komisja badania wypadków kolejowych.

Jak poinformowała PAP rzecznik koszalińskiej policji Monika Kosiec postępowanie prowadzone będzie w kierunku nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: W Myślenicach drewno wysypało się na zakopiankę

    Nietypowy powód blokady na zakopiance. W Myślenicach, na trasie w kierunku Krakowa, z jednego z samochodów ciężarowych wypięła się przyczepa, a z niej wysypało się drewno. Droga jest już przejezdna. więcej