Korki na Półwysep Helski

Czwartek, 2 maja 2019 (18:05)

Około 8 km ma w czwartek popołudniu samochodowy korek na drodze 216 na jej nitce prowadzącej z głębi Półwyspu Helskiego do jego nasady. Mniejsze zatory utrzymują się także na innych odcinkach tej drogi. Zniknął natomiast korek na S6 spowodowany wypadkiem w Rumii.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Łukasz Piecyk /Reporter
zdj. ilustracyjne
/Łukasz Piecyk /Reporter

Duże natężenie ruchu związane z długim weekendem majowym sprawia, że w czwartek na pomorskich drogach miejscami tworzą się spore zatory. W regionie jest pochmurno i wietrznie, wielu turystów zdecydowało się w czwartkowe popołudnie opuścić Półwysep Helski i odwiedzić Trójmiasto.

W efekcie na drodze nr 216, na jej odcinku wyjazdowym z Półwyspu utworzył się korek, który ciągnie się od Chałup do Władysławowa. Mniejsze zatory w obu kierunkach ruchu tworzą się też na innych odcinkach tej drogi na całej jej długości od Helu do Władysławowa.

Reklama

Z powodu dużego natężenia ruchu miejscami korkuje się też droga ekspresowa S6 na odcinku między Redą a Gdynią.

Niewielkie zatory pojawiają się też w Rusocinie - na wjeździe oraz na zjeździe na autostradę A1.

Nie ma już natomiast korka na drodze ekspresowej S6 w okolicach Rumii, gdzie w czwartek wczesnym popołudniem, na pasie prowadzącym z Gdyni do Wejherowa, doszło do wypadku z udziałem trzech aut. W tym zdarzeniu obrażeń doznała jedna osoba. Do czasu usunięcia uszkodzonych pojazdów, na wjeździe do Rumii tworzyły się kilkukilometrowe korki. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wypadek w Górze Kalwarii. Nie żyje kierowca busa

    W piątek (29 maja) w Górze Kalwarii (woj. mazowieckie) na dk 79 bus uderzył w drzewo. W wypadku rannych zostało 10 osób, a kierowca pojazdu był reanimowany. "Niestety 55-latek zmarł w... więcej