Kolizja w Olsztynie. Za kierownicą 100-latek, z boku 95-letnia pasażerka

Środa, 9 września 2020 (09:51)
Aktualizacja: Środa, 9 września 2020 (12:38)

100-letni kierowca poloneza wymusił pierwszeństwo przejazdu na jednej z ulic Olsztyna i spowodował kolizję z innym autem. Kierowca jechał z 95-letnią pasażerką. Nikomu nic się nie stało - podała w środę olsztyńska policja.

Zdjęcie

100-letni kierowca miał prawo jazdy od 68 lat /Policja
100-letni kierowca miał prawo jazdy od 68 lat
/Policja

Jak poinformował podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, do kolizji doszło we wtorek 8 września po południu na osiedlu Zatorze. Kierowca poloneza wymusił pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ulic Zientary-Malewskiej z Cichą. Doszło do zderzenia z hyundaiem.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce kolizji, zatrzymali prawo jazdy 100-letniemu kierowcy.

Reklama

"Główną przesłanką było to, że kierowca poloneza w sposób rażący naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Polskie prawo nie rozgranicza wieku, w którym kierowca nie powinien zasiadać za kierownicą" - dodał podkom.

Prokopczyk. Przyznał jednak, że kierowca w mocno zaawansowanym wieku może nie być na tyle sprawnym co kierowca w sile wieku. O tym czy stulatek odzyska prawo jazdy zdecyduje sąd- dodał.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Trudne warunki na drogach. Komenda Główna Policji apeluje do kierowców

    W ciągu ostatnich kilku dni na drogach doszło do prawie 200 wypadków, w których zginęło 26 osób, a niemal 200 zostało rannych - poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej... więcej